SIKÇA SORULAN SORULAR

Merak edilen soruları sizin için düzenledik

SARYAP HAKKINDA

SARYAP İNŞAAT'IN STRATEJİSİ NEDİR ?
25 yıllık deneyimli kadrosu ile inşaat alanında ödül almış bir şirkettir.Güncel olarak devam eden veya başlanan projeler ile farklılıklar yaratıp adından sürekli söz ettirmiştir.Doğa dostu inşaat ile çevreye ve eko sisteme ayak uyduran firmamız, hedef ve stratejilerini bu yönde geliştirmiştir.
SARYAP İLE HANGİ AYRICALIKLAR BENİ BEKLİYOR ?
GERİ DÖNÜŞÜM KAMPANYASI NEDİR ?

GENEL SORULAR

EDELWEISS PROJESİ NEDİR ?
EDELWEISS İLE HANGİ İMKANLARA SAHİBİM ?
KUZEY KIBRIS'TA UCUZ EMLAK VAR MI ?
OTURMA İZNİNE İHTİYACIM VAR MI ?
3 aydan fazla kalmayı düşünüyorsanız, evet, oturma iznine ihtiyacınız olacak. Bir Kuzey Kıbrıs avukatı, Kuzey Kıbrıs'taki mülk satın alımınızın bir parçası olarak bu izni almanızda size rehberlik etmekten mutluluk duyacaktır
KUZEY KIBRIS'TA MÜLK SATIN ALMAK ZOR MU ?
Hayır; Kuzey Kıbrıs'ta mülk satın almak, Birleşik Krallık'ta mülk satın almaya çok benzeyen nispeten basit bir süreçtir.

KIBRIS'TA MÜLK SATIN ALMA

KUZEY KIBRIS'TA GAYRİMENKUL PROSEDÜRÜ
Yurtdışında herhangi bir mülk satın almak, alışılmadık bir satın alma süreci ve anlamadığınız bir dilde karmaşık yasal evrak işleri olasılığı nedeniyle göz korkutucu bir süreç olabilir. Neyse ki, Kuzey Kıbrıs'ta bir mülk satın almak, daha kolay değilse de Birleşik Krallık'ta bir mülk satın almaya çok benzer! Tüm yasal belgeler İngilizce'dir, çoğu avukat ve iki dilli Türkçe ve İngilizce'dir ve hukuk sistemi İngilizce modeline dayanmaktadır. Doğru koşullar altında, sadece bir günde Kuzey Kıbrıs'ta bir mülkün sahibi olabilirsiniz!
İDEAL MÜLKÜ NASIL GÜVENCE ALTINA ALABİLİRİM ?
İZİN ALMANIN KOLAY YOLU NEDİR ?
EMLAK SÖZLEŞMELERİ NASIL OLMAKTADIR ?
MÜLK İÇİN ÖDEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?

KIBRIS GENEL DURUMU

TRAFİK DURUMU NASIL ?
Trafik soldan akmaktadır ve yol işaretleri uluslararasıdır. Azami hız 100km/hr dir. Kuzey Kıbrıs’a giren araçların, vardıklarında sigortalanması gerekmektedir. Emniyet kemerleri her zaman takılı olmalıdır. İçkili araba kullanmak ve araba sürerken telefon kullanmak yasa dışıdır.
HANGİ GÜNLER RESMİİ TATİLDİR ?
PASAPORT VE VİZE İŞLEMLERİ NASIL OLUR ?
RESMİİ DİLİ NEDİR ?
ACİL NUMARALAR NELERDİR ?